wypożyczenia

Co to jest escape room?


Escape room to fenomenalna gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego! Jej ewolucja przejdzie Wasze najśmielsze wyobrażenia, gdyż gracz sprzed ekranu monitora zostaje osobiście wrzucony w wir wydarzeń i sam musi rozwikłać zagadki, by wydostać się z pokoju. Zagadki to jednak nie wszystko, co może Was tam spotkać, gdyż scenarzyści pokoi wpadli jeszcze na pomysł, by dodać gry zręcznościowe oraz określony czas na wydostanie się z tarapatów. I to właśnie nieubłaganie uciekający czas będzie Waszym największym wrogiem, przeciwnikiem bez litości.

Escape Room Orient Express

Orient Express

Jesteście pasażerami XIX wiecznego pociągu Orient Express, niestety zaraz po odjeździe maszynista przestaje odpowiadać a pociąg cały czas przyśpiesza . Macie 60 minut aby rozwikłać tajemnice , zatrzymać pociąg i zapobiec katastrofie . Czy wam się uda ? Przekonajmy się!

Psychiatryk

Pielęgniarz James był nowym pielęgniarzem zakładu psychiatrycznego w Gułagu. W coraz dziwniejszych okolicznościach, ku jego wielkiemu zaskoczeniu masowo znikali pacjenci. Pytań było więcej niż odpowiedzi. Co poszło nie tak ? Kto za tym stoi ? Czy to był naprawdę zakład psychiatryczny czy tylko przykrywka.

James wywalczył wam 60 minut na to aby wasza grupa mogła opowiedzieć historię tragedii która odbyła się za zamkniętymi białymi drzwiami.

Psychiatryk

Zadzwoń i dowiedz się więcej

+48 731 248 248

Wszystkich miłośników dobrej zabawy na świeżym powietrzu zapraszamy do odwiedzenia naszej przystani i skorzystania z nowej atrakcji.

Cennik:

100 kulek - 40 zł

200 kulek - 80 zł

Rafting to świetna forma uatrakcyjnienia urlopu. Dolny Śląsk jest pełen ciekawych miejsc nacechowanych bogatą historią.  Duża część obszaru Dolnego Śląska to tereny podgórskie oraz góry.

Kotlina Kłodzka jest największym skupiskiem masywów górskich na Dolnym Śląsku. Ziemię Kłodzką otacza Park Narodowy Gór Stołowych, Śnieżnicki Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Gór Sowich. Kotlinę Kłodzką przecina rzeka Nysa Kłodzka. Źródło rzeki ma miejsce na  Masywie Śnieżnika. Główny lewostronny dopływ rzeki tworzą bystre górskie rzeki: Bystrzyca (Łomnicka), Łomnica, Bystrzyca Dusznicka, Ścinawka, Budzówka. Od prawej strony: Wilczka, Biała Lądecka, Biała Głuchołaska, Ścinawa Niemodlińska, Potok Borkowicki . Na przełomie Bardzkim Nysa Kłodzka jest bogatsza o wodę z jej dopływów co sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do uprawiania Raftingu. Planując wizytę na Dolnym Śląsku i Ziemi Kłodzkiej proponujemy spływ pontonowy/kajakowy  Przełomem Bardzkim.

Skala WW (White Water - Biała Woda) określa poziom trudności rzeki w sześciostopniowej skali, od umiarkowanie trudnej WWI do skrajnie trudnej WWVI. Ujście Nysy Kłodzkiej na przełomie Bardzkim, od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bradzkie, aż do przystani w  Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej zaliczany jest do klasy WW0-WWI. Nysa Kłodzka w miejscu, którym organizujemy spływ umożliwia pływanie już trzy-czterolatkom. W razie pytań dotyczących organizacji spływu pozostajemy do Państwa dyspozycji kontakt.

Rafting to sportowo-rekreacyjna odmiana flisu. Dawniej, przy słabo rozwiniętej infrastrukturze dróg lub jej całkowitym braku najlepszą metodą transportu towarów był transport wodny. Dzisiaj pływa się dla przyjemności. Spływy pontonowe/kajakowe nie bez powodu stają się coraz bardziej popularne. Aktywny wypoczynek połączony ze eksplorowaniem natury od strony, której nie da się doznać idąc pieszo czy jadąc na rowerze. Ruch i świeże powietrze dobrze zrobi osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Dla szukających bardziej ekstremalnych form raftingu dobrym miejscem jest Nowa Zelandia gdzie w 2013 odbyły się Mistrzostwa Świata w Raftingu Sportowym.

Posiadamy 45 pontonów doświadczonego, polskiego producenta. O solidności  wykonania pontonów świadczy fakt, że właśnie w takie pontony, kaski ochronne i kamizelki ratunkowe zaopatrzony jest m.in. GOPR i WOPR. Nysa kłodzka przepływająca przez Opolnicę i Bardo to górska rzeka. Spokojny nurt niekiedy zakłócony jest bardziej wartkimi przeprawami. Rafting na przełomie bardzkim należy zaliczyć do rekreacyjnych. Cała zabawa zaczyna się na mecie w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie znajduje się nasza przystań. Tu można zostawić auto. Przewozimy Państwa na start spływu do miejscowości Młynów (niecałe 15 km).Ubieramy się w otrzymany wcześniej sprzęt, słuchamy uwag instruktora i płyniemy. Rafting trwa od 2.5 do 3.5 godziny. Dopływacie Państwo do Barda gdzie oddajecie sprzęt. Minimalna ilość osób na pontonie to 3 osoby. W pontonie może być maksymalnie 7 osób.

Cennik

Wszystkie pytania dotyczące spływów pontonowych/kajakowych znajdą Państwo tutaj.

 

 

 

Autoryzowany serwis i dealer Mercedes-Benz Mirosław Wróbel Sp. z o.o

Autoryzowany serwis i dealer Mercedes-Benz Mirosław Wróbel Sp. z o.o

 

Referencje Starosty Ząbkowickiego

Referencje Starosty Ząbkowickiego

 

 

Podziękowanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie

Podziękowanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie

Podkategorie

Ziemia Kłodzka leży w środkowo wschodniej części Sudetów. Nazwa "Ziemia Kłodzka" wzięła się od najwiekszej kotliny sudeckiej, Kotliny Kłodzkiej, która zajmuje wraz z doliną Nysy Kłodzkiej więcej niż 500km2. Ta otoczona górami kraina należy do najatrakcyjniejszych w Polsce biorąc pod uwagę walory krajobrazowe, mieszczących się w jej granicach zabytków architektóry i wielu atraktcji turystycznych. Powierzchnia Ziemi Kłodzkiej to łącznie 1640km2. Od południowej strony otaczaja ją góry Orlickie oraz góry Bystrzyckie. Najwyższym szczytem gór Orlickich jest Orilica położona 1084 m n.p.m., natomiast najwyższym szczytem gór Bystrzyckich jest Jagodna położona 977 m n.p.m. Od południowo-wschodniej Ziemię Kłodzka otacza Masyw Śnieżnika, na którym najwyższym szczytem jest Śnieżnik położony 1426m n.p.m. Przy sprzyjającej pogodzie ze Śnieżnika można zobaczyć całą Kotline Klodzką. Prawdopodobnie już w 2014 roku rozpocznie się tam odbudowa zabytkowej, 33 metrowej wierzy widokowej imienia cesarza Wilhelma I. Wieża była jednym z najbardziej znanych symboli ziemi kłodzkiej. Od wschodniej strony góry Bialskie, gdzie najwyższym szczytem jest Postawna (1117m n.p.m.). Na wschód od gór Bialskich znajdują sie góry Złote, na których najwyższym szczytem jest Smerk położony jest 1109m n.p.m. W północnej części kotliny wypiętrzyły się góry Bardzkie, na którzych największym wzniesieniem jest Kłodzka Góra 765m n.p.m. Dalej kierując się na północny-wschód znajdują się góry Sowie. Wielka Sowa 1015m n.p.m. to największy szczyt w tych górach. W zachodniej części kotliny jedna z największych atrakcji sudetów, Góry Stołowe. Największym szczytem gór Stołowych jest Szczeliniec Wielki położony 919m n.p.m. Ziemia Kłodzka to jedno z najlepszych pod względem turystycznym, rekreacyjnym i sportowym miejsc w Polsce na dolnym śląsku. Dobrze rozwinięta i oznakowana sieć szklaków pieszych i rowerowych o różnych długościach i stopniach trudności. Parkingi położone blisko atrakcji turystycznych, świetne widoki. Odległość Między Parkiem Narodowym Gór Stołowych, Śnieżnickim Parkiem Krajobrazowym i Parkiem Krajobrazowym Gór Sowich to około 50 km. Znajdziecie tu Państwo liczne zabytki architektury, dużą baze noclegową  od schronisk po hotele o podwyższonym standardzie. Zimą zapraszamy do naszych ośrodków w Zieleńcu gdzie zapewnimy Państwu noclegi, wypożyczymy sprzęt narciarski, wykwalifikowani instruktorzy nauczą Was jeździć na nartach zjazdowych, biegowych i na desce snowboard'owej. Kiedy tylko ustąpi śnieg, a słońce zacznie świecić wyżej zapraszamy na rafting w jednym z najbradziej urokliwych miejsc na Dolnym Śląsku.

Rezerwacja

Wysyłając rezerwację zgadzasz się i akceptujesz regulamin

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Zadzwoń lub wyślij SMS i dowiedz się więcej

Rezerwacja Indywidualna:

+48 731 248 248

+48 739 248 244

Rezerwacja Grupowa:

+48 739 248 246

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Atrakcje turystyczne w okolicy.

Bardo i jego najbliższa okolica oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych, sprawdź jakie.