Atrakcje Turystyczne

Wrocław


We Wrocławiu w wyniku działań wojennych zostało zniszczonych około 70% budynków, a mimo to wiele budowli zachowało się wciąż w stanie pierwotnym, bądź zostały odrestaurowane czy odbudowane po wojnie. W mieście zachowało się ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic reprezentujących style począwszy od baroku poprzez klasycyzm, historyzm, secesję aż po modernizm.

 

Muzeum Sztolni Walimskich 

Podziemny kompleks sztolni, korytarzy, kolei wąskotorowych budowany u schyłku II wojny światowej przez niemców. Głównymi znanymi obiektami kompleksu są podziemia zamku Książ, Walim-Rzeczka, Jugowice Górne-Jawornik, Włodarz, Głuszyca-Osówka, Soboń, Sokolec-Gontowa, Wielka Sowa, Moszna. Po wojnie okazało się, że prace podziemne związane były z tzw. Projektem Riese(z niem olbrzym). Projekt obejmował swym zasięgiem teren kilkudziesięciu kilometrów kwadratowych. Przeznaczenie podziemnego kompleksu do dziś jest niewyjaśnione. W związku z tym, że prace budowlane rozpoczęły się w 1943 czyli w czasie przełomowym dla Niemców na wszystkich frontach, prawdopodobna wydaje się wersja o budowie podziemnych fabryk broni.

 

Bogaty w historię region Ziemi Ząbkowickiej położony jest na terenie Przedgórza Sudeckiego. Ziemia Ząbkowicka pod względem administracyjnym i historycznym to: Ząbkowice Śląskie, Bardo, Ziębice i Złoty Stok. Na podstawie wyników prac archeologów można przypuszczać, że Ziemia Ząbkowicka i Ziemia Kłodzka z uwagi na położenie ważnych szlaków handlowych stanowiła główną nitkę tzw. Bursztynowego Szlaku we wczesnym średniowieczu. Do dziś przez te terenty przechodzą główne drogi łączące Polskę z południem Europy.

Kłodzko ulokowane jest w centralnej części Ziemi Kłodzkiej. Stolica regionu cieszy się ponad 1000 letnią historią. Pierwsze zapisy na temat osady położonej na bursztynowym szlaku datuje się na IX wiek. Szybki rozwój tego Ślaskiego grodu rozpoczał się wraz z uzyskaniem praw miejskich w XII wieku. Umiejscowienie Kłodzka przy granicy polsko-czeskiej przyczyniło się częstych potyczek między sasiadami. Znakiem burzliwej historii miasta jest twierdza obronna, która do połowy XX wieku pełniła funkcję strategiczno-militarną. Warto zwiedzić to miasto, tym bardziej, że położone jest zaledwie 11 km od naszej przystani.

Pierwsze wzmianki na temat osady Bardo pochodzą z X w. co plasuje je wysoko na liście najstarszych miast Dolnego Śląska. Bardo na przestrzeni wieków należało głównie do ludności słowiańskiej, a w XVIII w. było w rękach Prus. Według kronik skryby Kosmasa Polacy,a właściwie Polanie jako pierwsi zbudawali w Bardzie drewniany gród graniczny, który według zapisów został zniszczony po najeździe czeskiego księcia Brzetysława II.

 

Zapraszamy na rafting Przełomem Bardzkim na Nysie Kłodzkiej.

Ziemia Kłodzka leży w środkowo wschodniej części Sudetów. Nazwa "Ziemia Kłodzka" wzięła się od największej kotliny sudeckiej, Kotliny Kłodzkiej, która zajmuje wraz z doliną Nysy Kłodzkiej więcej niż 500 km2. Ta otoczona górami kraina należy do najatrakcyjniejszych w Polsce biorąc pod uwagę walory krajobrazowe, mieszczących się w jej granicach zabytków architektury i wielu atrakcji turystycznych. Powierzchnia Ziemi Kłodzkiej to łącznie 1640 km2.

Rezerwacja

Wysyłając rezerwację zgadzasz się i akceptujesz regulamin

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

Zadzwoń lub wyślij SMS i dowiedz się więcej

Rezerwacja Indywidualna:

+48 731 248 248

+48 739 248 244

Rezerwacja Grupowa:

+48 739 248 246

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Atrakcje turystyczne w okolicy.

Bardo i jego najbliższa okolica oferuje bardzo wiele atrakcji turystycznych, sprawdź jakie.