Imprezy Integracyjne dla Firm

Spływ Przełomem Bardzkim to idealny pomysł na zorganizowanie firmowej imprezy integracyjnej.

Organizujemy grupowe spływy pontonowe/kajakowe

Rafting z pewnością będzie stanowił atrakcyjny punkt na planie imprezy integracyjnej. Spotykamy się w miejscowości Bardo, na przystani wodnej przy ulicy Grunwaldzkiej 33. Stąd zabieramy Państwa wraz ze sprzętem na górną przystań w Młynowie. Tutaj po krótkim instruktarzu rozpoczyna się spływ. Możemy też umówić się, że będziemy na Państwa czekać z przygotowanym sprzętem na stracie w miejscowości Młynów. Sam spływ trwa w zależności od pory roku, pogody i poziomu wód 2,5-3,5 godziny. Do tego trzeba doliczyć czas na dojazd/dojście do przystani w Bardzie, podpisanie umowy o wypożyczenie sprzętu i instruktarz. Kwestie formalne można oczywiście załatwić wcześniej na miejscu w przystani przy ulicy Grunwaldzkiej 33 w Bardzie. Czas jaki trzeba przeznaczyć na przygotowanie i spływ grupowy to 5-6 godzin.

Na Państwa życzenie możemy urozmaicić klasyczny spływ pontonowy/kajakowy o kilka konkurencji, które sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza i pozwoli nam lepiej poznać koleżanki i kolegów z pracy. Zadania, które proponujemy przysparzają zdrowej, aktywnej zabawy. Pływanie kilkuosobowym pontonem, wymusza na załodze pracę zespołową. Najlepiej widać to u osób, które pierwszy raz wsiadają do pontonu. Proponujemy:

1

Wyścig

Wygrywa lepszy - Rafting sportowy polega na jak najszybszym pokonaniu danego odcinka. W tej zabawie startujemy wspólnie z jednego miejsca. Najlepsze zabawa jest przy minimum 4 pontonach. Wygrywa ta załoga, która szybciej dopłynie do celu. Zwycięską załogą nie musi być ta najsilniejsza fizycznie, żeby wygrać potrzebna będzie przede wszystkim umiejętność pracy w zespole.
2

Slalom między przeszkodami

Ta konkurencja wymaga od załogi jeszcze lepszego zgrania. Polega ona na pokonaniu slalomu na odcinku ok. 100 m w sposób wskazany przez instruktora. W tej konkurencji wyłaniają się także osoby o cechach przywódczych, które potrafią kierować pracą zespołu.
3

Przepłynięcie przez wskazane miejsce

Instruktor wybiera kilka miejsc np. o szybszym nurcie, lub takie, które są trudno dostępne. Zadanie wymaga dokładności i wspólnej pracy całej załogi pontonu.
4

Most w poprzek rzeki

Zadanie zespołowe dla co najmniej 10 załóg. Polega ono na połączeniu pontonów w poprzek rzeki w taki sposób, aby utworzyć most, po którym można przejść z jednego końca brzegu rzeki na drugi.

Kto będzie zadaowolony ze spływu integracyjnego?

Integracyjny spływ jest grup osób, które chcą się poznać, lub już się znają i chcą tę znajomość utrwalić w przyjemny sposób. Wymierne korzyści materialne może uzyskać firma, która organizuje inwestuje w integrację swoich pracowników. Jeżeli jesteście Państwo właścicielami firmy mającej długoterminowe cele, które może zrealizować tylko zgrany zespół to tego typu aktywna rozrywka jest okazją żeby poznać się z innej strony niż tylko w pracy. Dzięki temu członkowie zespołu będą mogli zrozumieć jak działają i czym motywują się koleżanki i koledzy.

Jak duża grupa może wziąć udział w spływie?

Posiadamy 90 pontonów a także 60 kajaków 3 osobowych, dodatkowo w naszej ofercie są kajaki jednoosobowe. Jednorazowo w spływie może wziąć udział nawet kilkaset osób.
 

Czy spływ jest bezpieczny?

Spływ jest bezpieczny. Przełom Nysy Kłodzkiej należy zaliczyć do spokojnych rzek. W międzynarodowej sześciostopniowej skali WW(ang. white water) określającej poziom trudności rzeki. Przełom Bardzki plasuje się między WW0 a WWI, co sprawia, że jest to jedno z najlepszych miejsc w Polsce na organizowanie spływu integracyjnego.

Kim są nasi instruktorzy?

Nasza kadra instruktorów posiada duże doświadczenie w pracy ludźmi w różnym wieku, ale głównie z dziećmi i młodzieżą. Dla wielu naszych instruktorów sport to nie tylko praca, ale także pasja i sposób na życie. Pracują z nami absolwenci wrocławskiego AWF, zawodowi strażacy i ratownicy medyczni. Nasi pracownicy posiadają wiedzę z zakresu szkolenia i zasad bezpieczeństwa na temat spływów pontonowych i kajakowych. Staramy się stale poszerzać swoją wiedzę, w związku z tym w marcu 2014 wzięliśmy udział w dodatkowym szkoleniu na wodach Nysy Kłodzkiej i zalewu Nyskiego. Szkolenie z zasad bezpieczeństwa i sposobu poruszania się pontonem i kajakiem na wodzie przeprowadził specjalista sportów wodnych, wieloletni wykładowca AWF we Wrocławiu.

Imprezy zamiejscowe z dojazdem do klienta

Rzeka Nysa Kłodzka jest jedną z najlepszych rzek górskich do uprawiania rekreacyjnych spływów pontonowych. W Polsce jest jednak wiele akwenów wodnych, na których możemy się dobrze bawić
 

W jakich miejscach w Polsce możemy się pojawić?

Możemy dostarczyć wam sprzęt z instruktorami dla każdej imprezy intergracyjnej i innej na terenie całej Polski