FAQ - PYTANIA

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

JEDYNA TAKA OFERTA

TYLKO W #raftingbardo W CENIE SPŁYWU JEST PRZEJAZD DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ? WSZYSCY UCZESTNICY ZACZYNAJĄ I KOŃCZĄ PRZYGODĘ W TYM SAMYM MIEJSCU

1. ILE KOSZTUJE RAFTING PRZEŁOMEM BARDZKIM?

Koszt Spływu Przełomem Bardzkim  wynosi 70 zł za osobę dorosłą, 60 zł za dziecko do 16 roku życia oraz studentów, rencistów  i emerytów ( po okazaniu odpowiedniej i aktualnej legitymacji). Cena zawiera wypożyczenie sprzętu, transport wszystkich uczestników spływu wraz ze sprzętem z Barda na start spływu do Młynowa, podstawowe szkolenie z zasad bezpiecznego pływania pontonem na Nysie Kłodzkiej.

 Koszt spływu kajakiem jest taki sam jak pontonem

2. ILE MUSI BYĆ OSÓB NA PONTONIE/KAJAKU?

Pontony:
Na pontonie muszą być co najmniej 3 osoby, ale lepiej żeby było ich więcej (maksymalnie 7 osób). Na rzece, tuż przed Opolnicą znajduje się jaz. W tym miejscu trzeba przenieść ponton, który waży około 45 kg do innego miejsca oddalonego o ok. 50 metrów (zaznaczone na mapie spływu) dlatego dobrze,aby  na pontonie było dwóch panów. 

Kajaki:
Posiadamy kajaki dwuosobowe. W kajaku muszą płynąć dwie osoby dorosłe lub:

  • osoba dorosła + dziecko
  • dwie osoby dorosłe + dziecko do lat 9 (zależy od wagi)

3. ILE OSÓB MAKSYMALNIE MOŻE ZNAJDOWAĆ SIĘ NA PONTONIE?

Na pontonie może być maksymalnie 7 osób.

4. DLA ILU MAKSYMALNIE OSÓB POSIADAMY SPRZĘT ?

Sprzęt jakim dysponujemy to 90 pontonów po 7 osób czyli maksymalna grupa to 630 osób. Posiadamy także 60 kajaków trzyosobowych co daje nam  grupę 180 osób. Mamy też kilka kajaków jednoosobowych. Jesteśmy w stanie zorganizować spływ dla ponad 800 osób.

5. CZY SPŁYW JEST BEZPIECZNY?

Spływ w Bardzie jest bezpieczny. Rafting przełomem Bardzkim należy zaliczyć do spokojnych. Sprzęt, który wypożyczamy umożliwia bezpieczną zabawę.  Osobom, które czują się mniej pewnie proponujemy spływ z doświadczonym instruktorem. Każdy uczestnik spływu ma zapewnioną kamizelkę ratunkową i pagaj (wiosło), a najmłodsi mogą wypożyczyć dodatkowo kask. Nysa Kłodzka umożliwia spływ już czterolatkom (oczywiście z opiekunem).

6. PŁYNIEMY SAMI CZY Z INSTRUKTOREM?

Płyniecie Państwo sami, natomiast osobom, które czują się mniej pewnie proponujemy spływ z doświadczonym instruktorem.

7. ILE MAMY CZASU NA SPŁYW?

Spływ pontonowy/kajakowy w Bardzie w zależności od poziomu wody na rzece trwa od 2,5 do 3,5 godziny - najczęściej 3 godziny. Czas, który macie Państwo na zwrot sprzętu określony będzie indywidualnie na umowie. Minimalny czas wypożyczenia to 1 godzina.

8. JAK DOSTANIEMY SIĘ NA START SPŁYWU?

Nasza przystań znajduje się w Bardzie przy ulicy Grunwaldzkiej. Koło przystani można zostawić samochód na parkingu. Stąd po podpisaniu umowy wynajmu sprzętu i po wypełnieniu formalności (minimum 20 minut przed odjazdem) przewieziemy Państwa naszym autem na start spływu do Młynowa.

9. CZY MUSIMY DOKONYWAĆ REZERWACJI?

Zdecydowanie zalecamy wcześniejsza rezerwacje, szczególnie w okresie letnim, kiedy chętnych na Rafting jest najwięcej. Rezerwacji można dokonać na naszej stronie internetowej (zostanie potwierdzona maksymalnie w ciągu 3h) lub telefonicznie pod numerem +48 731 248 248.  Po zatwierdzeniu rezerwacji przez naszego pracownika otrzymacie Państwo informację (wiadomość e-mail lub telefon) z kwotą zaliczki i numerem konta do wpłaty. UWAGA! Wpłaty na konto należy dokonywać dopiero po zatwierdzeniu rezerwacji przez naszego pracownika.

10. CO JEŚLI PADA DESZCZ?

Pogoda w kotlinach górskich rządzi się własnymi prawami. Kiedy pada deszcz w Opolu czy we Wrocławiu  w Bardzie może być bezchmurne niebo pełne słońca. Radzimy zatem przed rezygnacją skontaktować się z nami w celu ustalenia rzeczywistego stanu pogody w Bardzie. Podczas lekkiego deszczu należy ubrać się jak na spacer  w deszczowy dzień.

11. W CO SIĘ UBRAĆ?

Ubiór jest zależny od pogody. W upały należy ubrać się lekko, spodenki i t-shirt. W chłodne dni ubieramy się cieplej, w taki sposób jakbyśmy wybierali się na spacer. Obuwie koniecznie sznurowane, zapinane na rzepy lub sandały. Obuwie, które możemy pomoczyć.

12. CZY MOCNO SIĘ ZMOCZYMY?

Rafting Przełomem bardzkim jest spokojny, więc raczej w ogóle nie będziecie Państwo mokrzy.

13. CZY POSIADAMY WŁASNĄ BAZĘ NOCLEGOWĄ LUB POSIADAMY INFORMACJE NA TEMAT

 Posiadamy własną bazę noclegową w Zieleńcu m.in. Jakubcówka i Pod Orlicą. W Bardzie Pensjonat Brido na ul. Grunwaldzkiej

14. CZY OPRÓCZ RAFTINGU SĄ JAKIEŚ INNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W OKOLICY?

Kotlina Kłodzka jest bogata w atrakcje turystyczne.
0
profesjonalnych i bezpiecznych
pontonów siedmioosobowych firmy WATS ®
0
solidnych kajaków 3 osobowych
(2 osoby dorosłe + dziecko do 9 roku życia)

NOWOŚĆ!

kajaki jednoosobowe